Slovenské slávnosti sú multižánrový festival, festival neopakovateľnej zábavy a tradičného jedla, ktorý je programovo zameraný na všetky vekové kategórie. Návštevníci slávností si každý rok môžu vychutnať pestrú ponuku koncertov, folklórnych vystúpení, tanca, nefalšovanej tradičnej kuchyne, remeselné trhy, tvorivé dielne, diskusie a rôzne neformálne stretnutia.

Jedinečný zážitok, kde sa to najlepšie z dneška stretáva s minulosťou

Cieľom festivalu ako takého je združovať ľudí, ktorí si radi vyjdú za zábavou, kultúrou a tradíciami, ktorí aspoň na chvíľu radi ujdú pred ruchom mesta a doprajú si oddych vo forme neopakovaľných zážitkov za primerané vstupné. Sme priestorom na stretnutie sa pre všetky generácie, vekové kategórie, ako aj pre rodiny s deťmi. Podujatie je primárne zamerané na prezentáciu Slovenskej folklórnej scény, ale v programovej ponuke nebude núdza ani o skvelé kapely a spevákov / interpretov našej súčasnej populárnej hudby.

obrazok ciele slovenskych slavnosti - festival zabavy

Festival je rovnako podujatím zdravého životného štýlu, ide tu o pomyslené prepojenie zábavy a jedla. Ponuky jedál z tradičnej slovenskej kuchyne návštevníkom pripomenú spôsob obživy našich predkov. Pestré gurmánske špeciality budú pripravované výhradne z kvalitných slovenských surovín, výrobkov s prihliadnutím na zdravú výživu.

Okrem kultúrnych a gurmánskych zážitkov, rodinnej atmosféry i ľudových tradícií tu návštevníci spoznajú nových nových priateľov, či stretnú svojich známych. Slávnosti pripravujeme dôsledne, s tou najväčšou starostlivosťou o návštevníkov. Naším želaním je, aby sa tu všetci cítili pohodlne, aby sa kultúrne vyžili, zabavili, oddýchli si v príjemnej atmosfére spolu so svojimi priateľmi. Veríme, že spokojnosť návštevníkov a vysoká návštevnosť budú meradlom úrovne slávností.

Bohatý sprievodný program na celý deň

Každý si nájde to svoje, počas dňa zažijete napr. aj:
- detský kútik s tvorivými dielňami (divadielko, čítanie z kníh, rozprávky, maľovanie na tvár, aktivity detského kútika)
- autogramiády známych osobností
- ukážky tradičných remesiel
- tradičná zabíjačka spojená s ochutnávkami čerstvých výrobkov
- bohaté zábavné, zážitkové, náučné hry a súťaže
- rodinné športové hry
- sprievodný program pre dospelých, zaujímavé zážitkové prednášky a workshopy, rôzne merania a diagnostika zdravia
- bohatá ponuka tovarov a služieb vystavovateľov, biopotraviny a domáce potraviny
- zber použitých olejov, elektroniky na ďalšiu recykláciu
- razenie mince pre šťastie a iné