Sprievodné aktivity

Počas všetkých dní od otvorenia do 18:00 hod. zažijete:

Image
Ukážky remesiel

Účasť remeselníkov ako majstra kováča s ukážkami kováčskeho umenia. Budete mať možnosť vyrobiť si vlastný výrobok. Ďalej pri práci uvidíte majstra hrnčiara, výrobcu lán, krojov, čipiek, fujár, rezbárov, drotárov.

Image
Detský remeselný kútik

Zverte svoje detičky do celodennej starostlivosti detského kútika. Staršie deti sa pod vedením animátorov zabavia v remeselnom kútiku. Vrátane detského obeda.

Image
Razenie mince pre šťastie

Kto povedal, že si šťastie nemôžete vyrobiť? S kladivom, raznicou, kúskom kovu a s vlastným úsilím sa predvedčíte, že sa šťastie možno predsa dá vyrobiť. Ukujte si svoju vlastnú zbereteľskú mincu pre šťastie.

Image
Tradície slovenskej kuchyne

Každý región sa pýši jedinečnými chuťami. Prídte ochutnať tieto typické regionálne špeciality. Vyberte si z ponuky ručne a s láskou vyrobených koláčov, tvrdých syrov alebo údených klobások. Predávajúci garantujú čisto slovenský pôvod výrobkov.

Z ďalších zaujímavých aktivít zažijete:

Autogramiada Slovenske slavnosti - festival zabavy

Autogramiády

Využite možnosť stretnúť sa so známymi osobnosťami športu, hudby, umenia alebo kultúry a získať autogram v piatok a v sobotu v čase medzi 11.00 − 15.00 hod. Kompletný zoznam osobností, ktoré prijali pozvanie zverejníme už čoskoro.

Sportove sutaze Slovenske slavnosti - festival zabavy

Športové súťaže

Účasť je vhodná predovšetkým deťom a mládeži aby rozvíjali svoj talent a vzťah k športu. Zapojte sa do súťaže o vecné ceny od partnerov podujatia v športových súťažiach beh alebo bicykel. Registrácia na mieste. Na výber máte 2,5 km, 5 km, 10 km a 15 km trate.

Tradicna zabijacka Slovenske slavnosti - festival zabavy

Tradičnú zabíjačku

Prídte sa pozrieť na celý proces tradičnej zabíjačky. Ukážte deťom ako sa vyrábajú klobásky, hurka, tlačenka, slanina, oškvarky, masť a pod. Ochutnajte hneď na mieste ešte za tepla, čerstvé dobroty. Mladí spoznávajú, starí spomínajú ako sa pripravujú potraviny poctivo po starom.

Tradicna zabijacka Slovenske slavnosti - festival zabavy

Darovanie krvy, zdravotné testy

S cieľom skvalitniť prevenciu a ochranu zdravia určite aspoň raz navštívte stánok zdravotnej starostlivosti, kde získate základnú zdravotnú prehliadku napr. meranie tlaku, glukózy, naučíte sa kurz prvej pomoci, a iné. Počas celého dňa v spolupráci s transfúznou stanicou môžete darovať krv, urobiť dobrý skutok a pomôcť tak druhým ľuďom v núdzi.

Ďalšie dobrovoľné aktivity, ktoré pre Vás pripravujeme:

Workshop - SLOVENSKÝ VITAMÍN "C" - naučíme Vás ako si pripraviť sudovú kyslú kapustu tak, že vám vydrží naozaj dlho.
Charitatívna dražba jedál z kuchárskej show známych osobností - moderovaná show, kde Vás známe osobnosti hravou formou naučia tradičné recepty. Hotové jedlá aj s receptom si môžete vydražiť a zároveň tým podporiť dobrú vec. Celý výťažok dražby jedál z kuchárskej show venujeme charitatívnej nadácií.
Nájdi kde je ukrytá "KEŠKA" - pre milovníkov geocoaching-u sme pripravili tajomstvom opradenú a skrytú kešku, ktorá je vzácna svojou časovou obmedzenosťou! Objavuje sa iba raz za rok počas trvania slávností v danom meste.
Kto objaví ako prvý? Predstavujeme Vám hru "HĽADAČKA" - jedinečná hra pre všetkých návštevníkov. Čím viac ľudí spoznáte, tím sa Vaša šanca na výhru zvyšuje. Vyhráva ten najrýchlejší kolektív. Podrobné pravidlá hry sa dozviete na podujatí. Hráte nielen o vecné ceny, ktoré darovali partneri podujatia, ale aj o vstup na afterparty a špeciálne pozvanie na večeru s headlinermi podujatia.

CHCEM VEDIEŤ VIAC O MOŽNOSTIACH PARTNERSTVA